Coaching Białystok-coaching prowokatywny- sesje coachingowe - PPL SZKOLENIA

Idź do spisu treści

Menu główne:

Coaching Białystok-coaching prowokatywny- sesje coachingowe

Coaching handlowców

W swojej pracy bazuję na 210 godzinach, coachingów indywidualnych, a także na osobistej kilkuletniej pracy w roli trenera.

Moje doświadczenie podpowiada mi, że nie jest ważne, kto płaci, tylko o czym będziemy rozmawiać. Skoro praca to część życia w istocie oczekiwania mamy wszyscy takie same. Praca z klientem na głębszych poziomach motywacyjnych skłania mnie często do podjęcia tematów bardziej ogólnych lub wyizolowania spraw zawodowych z całej reszty życia.
CIACHING - to odblokowanie potencjału człowieka w celu maksymalizowania jego dokonań. Nie polega na tym, by uczyć kogoś, ale pomóc mu się uczyć.
Celem coachingu  w moim rozumieniu jest wspieranie rozwoju, koncentracja na zasobach klienta, czyli na tym, co już umie, wie i potrafi, a przy założeniu, że nie można niczego wymazać  - maksymalizowanie strategii sukcesu oraz eliminowanie strategii porażki.

Usłyszałem kiedyś: "Umiem kontrolować jedynie to, czego jestem świadom. To, czego nie jestem świadomy, ma nade mną władzę. ŚWIADOMOŚĆ daje mi władzę.". Coaching właśnie jest sposobem zwiększania świadomości, wydobywa i uwypukla cechy umysłu każdej osoby, jednocześnie budując umiejętność i pewność poprawy bez wskazówek osób trzecich. Buduje wiarę we własne siły, samodzielność oraz pewność i odpowiedzialność każdej z osób.

Kluczem jest umysł. Świadomość oznacza wiedzę o ty
m, co się dzieje wokół. Samoświadomość oznacza natomiast zrozumienie tego, co się doświadcza! Uwaga skupiona bardziej niż zwykle, prowadzi do efektywności większej niż zwykle. Jak to działa? Coaching prowadzący do świadomości i odpowiedzialności w krótkim okresie pozwala wykonać zadanie.  • Odblokowanie kompetencji pozwalających na maksymalizację wyników,

  • Lepsza motywacja i zaangażowanie,

  • Zwiększenie celowości i sensowności działań,

  • Lepsze funkcjonowanie w sferze życia zawodowego i osobistego,

  • Rozwinięcie zdolności przywódczych.

OPRÓCZ KLASYCZNEGO COACHINGU MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z COACHINGU PROWOKATYWNEGO- SAM DECYDUJESZ JAK CHCESZ PRACOWAĆ

W zwykłym coachingu klient nurkuje w swoje doświadczenie, a coach udaje, że siedzi na łodzi i krzyczy: patrz w lewo, patrz w prawo..nazywając to niedyrektywnością.
Coaching prowokatywny jest wtedy, gdy coach prowokator i klient śmieją się razem na brzegu obserwując, jak dwóch domorosłych rybaków usiłuje utrzymać się w pobliżu łodzi. Coach śmieje się bardziej, aż w końcu to klient wezwie na odsiecz straż wybrzeża… Razem rozpalamy ognisko i pieczemy kiełbaski, oczekując aż dwie zmokłe kury dołączą do nas i będą mogły się ogrzać.

Tak to wygląda:

W coachingu prowokatywnym wierzymy w klienta dużo bardziej niż on sam. Wierzymy w ludzi i ich zdolność śmiania się, dostrzegania rozwiązań i budowania życzliwych relacji. Nie bawimy się w magików znających tajemny przepis na właściwe pytania czy miksturę dojrzałości w postaci feedbacku. Nie usiłujemy udawać niewidzialnych i niesłyszalnych. Zamiast tego wchodzimy w interakcję i wykorzystujemy zdolność komunikowania się, werbalnego i niewerbalnego, a przede wszystkim zdolność do wybuchania śmiechem szybciej niż się zdawało ze względu na sytuację.

Wszyscy jesteśmy ludźmi i nasze największe trudności, kłopoty i problemy z reguły są najbardziej powszechne
i uwzględniamy to. W odróżnieniu od innych stylów, my prowokatorzy wspieramy w zdrowej nieufności, sprawdzaniu, testowaniu znaczeń i zdolności rozróżniania komunikatów płynących ze środowiska.

Coach Prowokator życzliwie i z humorem przerysowuje ludzkie problematyczne zachowania, „bierze stronę” destrukcyjnych wzorców pozwalając klientowi na samodzielne znalezienie naturalnej dla siebie reakcji. I tu nowina: Ludzie naprawdę szybko potrafią znajdować rozwiązania, mają w sobie zasoby życzliwości, wglądu i przede wszystkim bardzo dobrze reagują na wyzwania.

A nasze strachy nie tylko mają wielkie oczy! One oprócz tego mają jeden wielki uśmiech. Zwłaszcza jeśli widzisz je w krzywym, absurdalnym zwierciadle dramy Coacha Prowokatywnego
. W zwykłym coachingu traktuje się klienta jak osła, pomagając znaleźć mu kij i marchewkę. W większości przypadków prowadzi to do niestrawności wierzchowca lub do zatłuczenia go kijem, aż padnie ze zmęczenia. My prowokatorzy wiemy, że osły są tak często przyzwyczajone do kija i marchewki, że aby osły poszły do przodu wystarczy drobiazg:potrzeba pociągnąć osła za ogon!Coaching - pierwsza sesja konsultacyjna - bezpłatnie. 
Cykl 3 spotkań - każde spotkanie 90 zł/ 60 min.
Cykl 4 - 8
spotkań - każde spotkanie 80 zł/ 60 min.
Coaching skype,telefon  - każde spotkanie 80 zł/ 60 min.


Zapisz się na bezpłatną sesję konsultacyjną w Białystoku, Ełku, Grajewie, Mońkach, Augustowie lub via skype/telefon na mój koszt, podczas której wspólnie sprawdzimy, czy coaching odpowiada Twoim potrzebom oraz czy będzie najlepszym rozwiązaniem, które doprowadzi Cię do realizacji Twoich celów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego